Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Office365

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Gazetki szkolne

Informacje dniaDzisiaj jest
Środa 17 Lipca 2024
.

Imieniny obchodzą:
Aneta, Bogdan, Aleksy, Jadwiga, Martyna
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 7 gości

Kalendarz

<< Lipiec 2024 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Lekcje poza szkolną ławką? Jak najbardziej!

W miniony czwartek, 14 marca, czterdzieścioro siedmioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w wycieczce do Tucholi. Wyjazd składał się z trzech etapów. Głównym celem przedsięwzięcia było zdobycie nowych wiadomości poza murami szkoły. 


Obrazy: sala_hejnalistw.jpg Obrazy: sala_biornorodnoci.jpg
Obrazy: wycinka.jpg Obrazy: sokolarnia.jpg

Lekcja o podatkach w szkole podstawowej

Dzisiaj Przedstawiciele Urzędu Skarbowego w Tucholi  odwiedzili naszą szkołę. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie od klasy V do VIII. Zaproszone Panie zaprezentowały  informację na temat prawa podatkowego i ważnej roli Urzędu Skarbowego dla prawidłowego funkcjonowania Państwa.

Młodzież dowiedziała się o podatkach i roli  Krajowej Administracji Skarbowej. Uczniowie zostali zapoznani również ze stroną podatki.gov.pl i funkcją „e-Urząd Skarbowy”, która umożliwia załatwienie wielu spraw online .

Podczas prelekcji nasi uczniowie mieli okazję dowiedzieć się:

  • co to jest podatek,
  • na co przeznaczane są podatki,
  • co to jest budżet państwa,
  • jakie są dochody i wydatki budżetu państwa,
  • jakie są rodzaje podatków i czy ich płacenie jest obowiązkowe.

Podczas spotkania uczniowie mieli także możliwość rozwiązywania łamigłówek podatkowych. Uczniowie przez cały czas aktywnie uczestniczyli w zajęciach i zadawali wiele ciekawych pytań.

Zdobyta wiedza pozwoli uczniom lepiej zrozumieć system podatkowy obowiązujący w Polsce i pomoże im w przyszłych kontaktach z Urzędem Skarbowym.Uczestnicy prelekcji otrzymali ulotki i broszury, które zawierały najważniejsze informacje z lekcji oraz drobne upominki za czynny udział.

Obrazy: us_1.jpg Obrazy: us_2.jpg

XV Konkurs Biblijny Diecezji Pelplińskiej

Uczeń zakwalifikowany do etapu wojewódzkiego XV Konkursu Biblijnego Diecezji Pelplińskiej

 

Dnia 29.02.2024 roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do etapu powiatowego XV Konkursu Biblijnego Diecezji Pelplińskiej "Wyjście Izraelitów z Egiptu".

Trzy osoby, które zdobyły największą liczbę punktów w etapie szkolnym w kategorii klas IV – VI, wzięły udział w powyższym konkursie.

Zmagania odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1 w Chojnicach.

Reprezentantami naszej szkoły byli: Franciszek Wiśniewski z klasy IV oraz Wiktoria Galińska i Hubert Gierlip z klasy VI.

Franciszek Wiśniewski uzyskał bardzo dużą liczbę punktów i został zakwalifikowany do etapu wojewódzkiego - finałowego, który odbędzie się Pelplinie.

 

Konkurs Biblijny

 

 

Opracowała Mirosława Nitka

Konkurs Wielkanocny

Tradycyjnie Wiejski Dom Kultury w Kęsowie OGŁASZA KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ. Zapraszamy mieszkańców Gminy Kęsowo do udziału w konkursie wielkanocnym.

Szczegóły na plakacie.

 

Kliknij, aby powiększyć

Konkursy plastyczne

Zachęcam do udziału w konkursach plastycznych: XXXII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny - "Bory Tucholskie w oczach dziecka" oraz Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi mamy bo o zdrowie dbamy". Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Spotkanie z klerykiem Karolem

W naszej szkole w dniach 7 i 8 lutego 2024r. odbywał praktyki studenckie kleryk III roku Seminarium Duchownego w Pelplinie - Karol Gowkielewicz. Korzystając ze sposobności udało się zorganizować spotkanie kleryka z uczniami. Kleryk Karol bardzo chętnie spotkał się z nami i opowiedział nam jak wygląda jego pobyt w seminarium, czym się zajmuje w ciągu dnia. Przybliżył nam swoje powołanie i udzielił nam odpowiedzi za zadawane pytania. To było interesujące spotkanie. Bardzo dziękujemy i cieszymy się, że udało nam się spotkać z klerykiem Karolem.

 

Obrazy: kleryk.jpg

 

 

Opracowała: Katechetka Mirosława Nitka

Wyjazd do kina do Tucholi

 

Obrazy: zdjcie_kino.jpg 
         W miniony poniedziałek, 5 lutego, czterdziestosześcioosobowa grupa uczniów z klas IV-VI wybrała się do tucholskiego kina "Sokół" na film pt. "Akademia pana Kleksa" w reżyserii Macieja Kawulskiego.
      Mimo że film nie jest wiernym odzwierciedleniem znanej od pokoleń lektury autorstwa Jana Brzechwy, spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Widzowie byli wprost zachwyceni. Adaptacja wzruszała, rozśmieszała i zadziwiała, ale przede wszystkim uświadamiała, że wszyscy ludzie są równi i każdy ma jakiś talent, który może rozwijać. W każdym, nawet złym człowieku, można odnaleźć dobro. 
      Uczniowie już zadeklarowali chęć wyjazdu na drugą część pt. "Tajemnica golarza Filipa". Brzmi ciekawie...

 

 

Opracowała Marta Araśniewicz

Kochać, lubić, szanować... - Szkolne Walentynki w piżamach

Dnia 9 lutego w naszej szkole obchodziliśmy ,,DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO”. Tego dnia świętują nie tylko zakochani.

To również święto sympatii, przyjaźni i dobrych relacji z innymi. Organizatorami imprezy byli uczniowie klasy VIII. Z tej okazji przygotowali „Pocztę Walentynkową”.

 

Wycieczka do Bydgoszczy

8 lutego 2024r. uczniowie klasy 2 i 7 mieli okazję uczestniczyć w niezapomnianej wycieczce do Bydgoszczy. Wyjazd odbył się pociągiem, co było już samym w sobie ekscytującym przeżyciem dla wielu z nich. Po przybyciu na miejsce, uczniowie udali się do parku trampolin. Spędzając tam czas, mogli wykazać się swoimi umiejętnościami akrobatycznymi oraz przetestować swoje umiejętności fizyczne. Kolejnym przystankiem był seans w kinie. Na zakończenie tego udanego dnia, uczniowie udali się do restauracji McDonald's. Wycieczka była nie tylko fantastyczną okazją do zabawy i odprężenia, ale także doskonałą szansą na budowanie relacji między uczniami.

 

"Bezpieczne ferie zimowe" i "Dzień Bezpiecznego Internetu"

6 lutego 2024r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach z pedagogiem i policjantami Posterunku Policji w Gostycynie. Tematem naszego spotkania były "Bezpieczne ferie zimowe" i "Dzień Bezpiecznego Internetu".

 

bezpieczne ferie i bezpieczny dzień internetu  bezpieczne ferie i bezpieczny dzień internetu 


Bal karnawałowy - Rycerze Kolumba

 

W imieniu Rycerzy Kolumba z Żalna, zapraszam na bal karnawałowy - szczegóły na poniższym plakacie.

 

Kilknij, aby powiększyć

 

Aby powiekszyć plakat należy kliknąć na niego

Wygenerowano w sekund: 0.01
50,736,745 unikalne wizyty