Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Office365

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Gazetki szkolne

Informacje dniaDzisiaj jest
Środa 6 Grudnia 2023
.

Imieniny obchodzą:
Jarema, Mikołaj, Emilian, Dionizja, Leontyna
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 16 gości

Kalendarz

<< Grudzień 2023 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Akcja Modlitewna "Milion dzieci modli się na różańcu "

Akcja Modlitewna "Milion dzieci modli się na różańcu "


Dnia 18 października 2023 r. Szkoła Podstawowa w Żalnie włączyła się w międzynarodową Akcję Modlitewną „Milion dzieci modli się na różańcu” w intencji jedności i pokoju na świecie.

W zatwierdzonym przez Kościół objawieniu w Fatimie sama Matka Boża zachęcała małe dzieci do codziennego odmawiania różańca. Jezus Chrystus powiedział „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie i nie zabraniajcie im; do takich bowiem należy królestwo niebieskie”(Mt 19, 14).

Dzieci z klasy 0 i uczniowie z klas I – VIII wraz z nauczycielami zgromadzili się w sali gimnastycznej aby wspólnie modlić się na różańcu. Uczennice z klasy VII czytały rozważania tajemnic różańcowych, a chętni przedstawiciele poszczególnych klas prowadzili modlitwę. Cała społeczność szkolna pięknie zaangażowała się w odmawianie modlitwy różańcowej.

Z powagą i ze skupieniem odmówiliśmy cały różaniec, rozważając pięć tajemnic światła.

Wszyscy byli zaangażowani i przepełnieni duchem modlitwy o jedność i pokój na świecie.

Niech modlitwa dzieci płynie na cały świat i prowadzi do pokoju na świecie i w ludzkich sercach.


Obrazy newsów: r1.jpgObrazy newsów: r2.jpg  


 

Przygotowała i opracowała katechetka: Mirosława Nitka

Ślubowanie pierwszoklasistów i Dzień Edukacji Narodowej

13 października w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów. Dziewiętnaścioro wspaniałych pierwszaków celująco zdało egzaminy przeprowadzone przez uczniów klasy VII i VIII oraz przedstawiło cechy i obowiązki wzorowego ucznia. Cała społeczność szkolna z radością przyjęła uczniów klasy I w szeregi uczniów Szkoły Podstawowej w  Żalnie.  Tę doniosłą uroczystość uświetlnili liczną obecnością rodzice pierwszoklasistów, za co wszyscy serdecznie dziękujemySmile

Akademia odbyła się w okolicy 14 października, więc  nie obyło się bez życzeń i gratulacji dla nauczycieli i pracowników szkoły. 

Cała uroczystość zakończyła się uroczystym wręczeniem laptopów uczniom klasy IV. 

Po apelu pracownicy szkoły i zaproszeni goście - przedstawiciele organu prowadzącego, emerytowani pracownicy szkoły, reprezentanci Rady Rodziców - spotkali się przy słodkim poczęstunku.

Ten dzień wywołał wiele pozytywnych emocji wśród wszystkich uczestników.  

Jeszcze raz gratulujemy pierwszoklasistom, a uczniom IV klasy życzymy bezpiecznego i rozważnego korzystania z laptopów.


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych Rodziców na apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który odbędzie się w piątek 13 października o godz. 11.00 na sali gimnastycznej. W programie m.in. uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów oraz rozdanie laptopów uczniom klasy 4.

 


Porządek dnia:

7:30 – 10:35 zajęcia zgodnie z planem

10:30 – obiad

11:00 - uroczysty apel

12:00 – koniec zajęć i odwóz

Świetlica dla chętnych do godziny 14:30


Zimowe przetwory

Jesień daje nam wiele pysznych i zdrowych darów, które możemy zbierać w sadach i ogrodach. Dzieci z oddziału przedszkolnego postanowiły zrobić kompot. Najpierw przygotowały się do pracy - umyły rączki i założyły fartuszki. Następnie obrały i pokroiły wcześniej umyte jabłka i gruszki, które wrzuciły do słoików i przy pomocy pani Bożenki zalały wodą z cukrem.

Robienie kompotu okazało się świetną zabawą, przy której dzieci w sposób praktyczny zdobywały wiadomości oraz nowe umiejętności, które na pewno przydadzą się w domu:)

 

Zimowe przetwory Robimy kompot

 


Easy Ireland

Nasze uczennice z klasy VII, Karina Chylewska oraz Izabela Górska, wzięły udział w XIV Powiatowym Konkursie Językowym w Bysławiu. To coroczne wydarzenie skupia językowo najzzdolniejszych uczniów, których wiedza sięga o wiele dalej niż gramatyka, pisanie i czytanie. W tym roku tematem przewodnim konkursu była Irlandia. Szroka wiedza z zakresu kultury, obaczyjów, historii i tradycji tego kraju to tylko część, z jaką zmierzyły się nasze uczennice.  Tym razem były bardzo blisko podium, jednak nie udało się zdobyć żadnego z miejsc. Niemniej jednak wkład i zaangażowanie dziewczyn w przygotowanie do konkursu zasługują na gratulacje.

Congrats girls!

Możemy wszystko- dbamy o środowisko

Uczniowie klasy III ora VI wzięli udział w gminnym konkursie filmowym "Mogę wszystko- dbam o środowisko" organizowanym przez WDK oraz Gminę Kęsowo. 07.10, podczas festu ekologicznego, odbyło się jego rozstrzygnięcie. W kategorii klas I-III, nasza klasa III zajęła bezkonkurencyjnie I miejsce. W kategorii klas IV-VIII, również grupa uczniów naszej szkoły okazała się być najlepszą - klasa VI zajęła I miejsce. 

Dodatkowo poszczycić się możemy wyróżnieniem indywidualnego filmiku Adama Nowaka z klasy VI,który promował picie zdrowej, kęsowskiej wody.

Każda z nagrodzonych klas otrzymała cenne nagrody, tj. projektory do sal lekcyjnych.

Brawo!

Zdjęcia z wręczenia nagród można obejrzeć kilkając w link: https://photos.app.goo.gl/hyE8c1PUTL3FS6dM7

Bieg Borowiaka 2023

       Tradycyjnie w dorocznych powiatowych biegach przełajowych z cyklu "Bieg Borowiaka, wystawiamy liczna reprezentację we wszystkich kategoriach wiekowych. Tym razem do Tucholi wybrało się 34 naszych uczniów, chcących sie sprawdzić w zawodach biegowych. Walczyliśmy bardzo zacięcie i często meldowaliśmy sie na wysokich pozycjach, ostatecznie zdobyliśmy 2 medale, Marcelina Borowicz wywalczyła II miejsce w najstarszej kategorii wiekowej, natomiast Ksawery Czerwiński w bardzo trudnym biegu wywalczył rzutem na taśmę brązowy medal !

Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu ambitnej postawy !

Głośne czytanie za nami

29 września w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Od dawna dobrze wiemy, że czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. W ramach tej akcji przedstawiciele uczniów i rodziców czytali uczniom z klas 0 – 3 oraz przedszkolakom bajki i wierszyki. Wszystkie dzieci w skupieniu i zaciekawieniu słuchały wierszyka o koszykarzu, opowieści o Puciu i o małpce Ritu Titu. Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w szkole oraz w przedszkolu.

Dziękuję bardzo pani Kindze, Izie i Krzysiowi, którzy chętnie zaangażowali się w akcję głośnego czytania.

 

głośne czytanie  

 

Nowy plan od 2 października

Od 2 października będzie obowiązywał nieco zmieniony główny plan lekcji. Będzie on uaktualniony na stronie szkoły oraz w e-dzienniku. 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - 29 września

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.

Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest m. in. w szkołach i bibliotekach, gdzie organizowane są sesje czytelnicze. W roli czytających wcielają się bibliotekarze, nauczyciele czy też starsi koledzy. W naszej szkole w role czytających wcielą się przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Rady Rodziców. 


Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Głośne czytanie, co jest motywem przewodnim święta, jest z kolei dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu dziecka z dziadkami, rodzicami, rodzeństwem czy kolegami. Święto więc warto obchodzić każdego dnia, a jeśli każdy poświęci na nie choćby 30 minut, będzie to duży sukces.

Składka na Radę Rodziców

SKŁADKA NA RADĘ RODZICÓW


Rada Rodziców ustaliła roczną składkę na komitet rodzicielski w wysokości 25 zł od dziecka. Prosimy o dokonywanie wpłat w sekretariacie szkoły bądź na konto bankowe Rady Rodziców przy SP w Żalnie.

 

Konto bankowe: Bank Spółdzielczy w Tucholi, nr konta: 47 8174 0004 0016 0818 2000 0001

 

Tytuł przelewu: składka na RR, imię i nazwisko dziecka, klasa

 

Liczymy na Państwa wsparcie, gdyż działania Rady Rodziców uzależnione są od posiadanych środków finansowych.

 

 

UWAGA KONKURS!


Druga edycja konkursu „Wpłaty na Radę Rodziców”. Podobne jak w zeszłym roku klasy, które osiągną 100% wpłat na wyżej wymieniony cel otrzymają nagrody-niespodzianki ufundowane ze środków Rady Rodziców. W przypadku, gdy żadna z klas nie osiągnie 100% wpłat, Rada Rodziców nagrodzi dwie klasy, w których procentowy stosunek wpłat do ilości uczniów będzie najwyższy. Konkurs trwa do 31.10.2023 r.

W zeszłym roku nagrody otrzymali oddział „0” oraz klasa I.

 

Regulamin konkursu w rozwinięciu newsa.

 

Rada Rodziców

Wygenerowano w sekund: 0.02
43,777,570 unikalne wizyty