Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Office365

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Informacje dniaDzisiaj jest
Środa 2 Grudnia 2020
.

Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 11 gości

Kalendarz

<< Grudzień 2020 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Życzenia Wielkanocne

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w czasie pandemii

Szanowni Państwo!

       Znaleźliśmy się w bardzo wyjątkowej sytuacji pandemii. Czas izolacji sprzyja refleksji, pozwala nam być ze sobą bliżej. Warto wykorzystać ten moment na pogłębienie relacji z dzieckiem. Wspólne cztanie książek, gotowanie, zabawy edukacyjne. Czasem jednak niektórzy mogą potrzebować wsparcia. Dotyczy to zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych. W takim przypadku jestem do Państwa dyspozycji. Zachęcam do kontaktu poprzez komunikator w iDzienniku.

 

       W załączeniu przesyłam kilka przydatnych linków, do poczytania i refleksji.

 

Z wyrazami szacunku, życzeniami zdrowia i serdecznymi pozdrowieniami ...

 

Pedagog szkolny

Anna Krzyżanowska

Praca zdalna - dodatki na stronie

Informuję, że od dnia dzisiejszego uruchomiliśmy na naszej witrynie w menu po lewej stronie dodatkowe pole w Nawigacji (Menu stron) o nazwie "Nauczanie zdalne". Na tę chwilę umieszczone zostały tam: instrukcja z opisem w jaki sposób zarejestrować się i logować na platformie epodreczniki.pl oraz instrukcja konfiguracji komunikatora internetowego ZOOM wykorzystywanego do prowadzenia lekcji online. Zachęcam do zapoznania się z umieszczonymi tam materiałami. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Rekrutacja

REKRUTACJA

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym koronawirusem dokumenty związane z rekrutacją uczniów do Szkoły Podstawowej w Żalnie proszę składać drogą elektroniczną na adres: zszalno@op.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Szkoła Podstawowa w Żalnie ul. Szkolna 1; 89-506 Żalno z dopiskiem "Rekrutacja"

 

Wnioski dotyczące rekrutacji znajdują się w zakładce "Rektucja => dokumenty do pobrania"

Szanowni Państwo

W związku z decyzją Premiera RP w dniach od 12 do 25 marca zawiesza

 

się wszystkie planowe lekcje.

 

• W dniach 12 i 13 marca szkoła będzie prowadziła zajęcia opiekuńcze.

 

Zaleca się jednak, o ile to tylko możliwe, zorganizowanie dzieciom opieki domowej.

 

W tych dniach nie będzie szkolnych dowozów dzieci.

 

• Od 16 do 25 marca szkoła będzie zamknięta.

 

Minister zaznacza, że ta decyzja o 14 dniach zawieszenia nie wpływa na terminarz obecnego roku szkolnego, oraz przeprowadzania egzaminów.

 

Jednocześnie Minister Zdrowia dodaje: „Należy zachować zdrowy rozsądek. Spacer z dzieckiem jest wręcz wskazany. Podstawowa zasada przy takiej zbiorowej kwarantannie jest taka, żeby nie przebywać w dużych skupiskach ludzkich. Spacer tak, ale używanie komunikacji miejskiej już nie jest wskazane”.

Podstawowe informacje

Rodzicu,

  • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;

  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;

  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;

  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;

  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;

  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu,

  • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);

  • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;

  • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;

  • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Awansujemy do Finału Wojewódzkiego turnieju " Tymbark Cup" !

      Duży sukces odniósł nasz zespół uczestniczący w ogółnopolskim turniej "Tymbark Cup", w kategorii U-10 awansowaliśmy do Finału Wojewódzkiego ! Podczas eliminacji pokonaiśmy w półfinale powiatowym zespół Cisa Cekcyn 15-8, natomist w finale odniesliśmy zwycięstwo nad Gryfem Cekcyn 10-4 ! Zespół występuje w składzie: Ksawery Czerwiński, Dawid Wegner, Michał Cyborowski, Filip Rogowski, Hubert Gerlip, Krzysztof Górski oraz Oskar Napiontek. Finał odbędzie się w maju w Świeciu. 

Informacje KOWR

Przypominamy Państwu, iż nasza szkoła uczestniczy w obecnym roku szkolnym, w unijnym Programie dla szkół, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Jest to program edukacyjny, dzięki któremu, w atrakcyjny sposób, dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w szkole dostarczane im owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz realizując w ramach Programu działania edukacyjne. Szczegółowe informacje o realizowanym projekcie można przeczytać w rozwinięciu newsa.

Przyjaciele z Bullerbyn

    18 lutego uczniowie z klas I-III pojechali do Tucholskiego Ośrodka Kultury na przedstawienie teatralne pt. "Przyjaciele z Bullerbyn". Wrocławscy aktorzy w świetny sposób przedstawili bohaterów z maleńkiej wioski w południowej Szwecji, ich zabawę, psoty, pracę. Dzieci zobaczyły m.in. zabawę w Indian, pomysł "sznurkowej poczty", wyrywanie sznurkiem zęba i ogłoszenie go skarbem, kradzież skarbu przez dziewczynki i podłożenie sztucznej szczęki do szkatułki, pomysł ze sprzedażą wiśni i zarobienie pieniędzy na drobnostki. Wszyscy z zaciekawieniem śledzili wspaniałą grę aktorską, dowcipne dialogi przeplatane przebojowymi piosenkami i teatralnymi efektami. Było to żywiołowe, piękne, pełne humoru przedstawienie.

Bal karnawałowy

13 lutego odbył się bal karnawałowy dla uczniów z klas 0-III. Dzieci przybyły na bal pięknie i bardzo pomysłowo przebrane. Wielu z nich nie można było rozpoznać. Tradycyjnie przybyli też nasi wolontariusze, którzy przygotowali dla swoich młodszych koleżanek i kolegów mnóstwo wesołych zabaw. Oni również zaskoczyli wszystkich ciekawymi przebraniami. Bal rozpoczęła wspólna zabawa taneczna i prezentacja naszych małych przebierańców. Dzieci dużo bawiły się w mniejszych grupach wspólnie z wolontariuszami. Wolontariusze zapewnili też oprawę muzyczną oraz zadbali o uwiecznienie balu na zdjęciach. Nie zabrakło też swobodnej zabawy w rytmie znanych przebojów.

Dzień Babci i Dziadka

24 stycznia, to kolejny dzień, w którym gościliśmy w szkole babcie i dziadków, aby wspólnie z dziećmi uczcić ich święto. Tym razem swoje programy artystyczne przedstawili uczniowie z kl. 0-I. Zaprezentowali oni swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Dzieci otrzymały gromkie brawa i liczne pochwały:) Po występach zaproszono gości na kawkę i słodki poczęstunek. Dziękujemy babciom i dziadkom, że zawsze chętnie i licznie odwiedzają naszą szkołę:)

Wych. M. Bajczyk i J. Kalisz

Wygenerowano w sekund: 0.03
18,946,980 unikalne wizyty