Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Office365

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Gazetki szkolne

Informacje dniaDzisiaj jest
Środa 6 Grudnia 2023
.

Imieniny obchodzą:
Jarema, Mikołaj, Emilian, Dionizja, Leontyna
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 20 gości

Kalendarz

<< Grudzień 2023 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Podsumowanie akcji "Kasztanobranie"

 

Z inicjatywy Rady Rodziców przez wrzesień i październik uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w akcję zbierania kasztanów. 8 Listopada podczas apelu wspólnie z panią Kingą Nieżórawską - przewodniczącą Rady Rodziców podsumowaliśmy akcję zbierania kasztanów. Wspólnie uzbieraliśmy niespełna dwie tony kasztanów, za które otrzymaliśmy prawie 2200 zł. Wszystkie klasy za zebrane owoce runa leśnego otrzymały środki pieniężne, które będą mogli przeznaczyć na wskazany przez klasę cel. Najwięcej kasztanów, bo aż 483 kg zebrała klasa 2 zajmując tym samym pierwsze miejsce w szkole. Na drugim miejscu uplasowała się klasa 3 zbierając 329 kg surowca. Trzecie miejsce za zebranie 333 kg zajęła klasa 1. Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za zaangażowanie w zbiórkę.


 

Szkolny konkurs na model grzyba

Przedmiotem konkursu było własnoręcznie wykonanie modelu grzyba. Ocenie pracy podlegała realistyczność, pracochłonność, estetyka wykonania oraz prawidłowe oznaczenie i opis. 

Oto wyniki konkursu:

I miejsce uzyskała Izabella Urbańska z klasy VII

II miejsce ex aequo Justyna Zbilska z klasy VII i Patryk Muzolf z klasy IV.

GRATULUJEMY SUKCESÓW.

 

Obrazy: iza_u.jpg

 

  Obrazy: patryk_muzolf.jpg

Obrazy: justyna_z.jpg

TANECZNE PRZERWY Z WOLONTARIUSZAMI

Wolontariusze zaproponowali uczniom klas 0 - III wspólne spędzanie przerw w okresie jesienno-zimowym.

W czasie drugiej, trzeciej i czwartej przerwy prowadzą różnego rodzaju zabawy ruchowe, ze śpiewem, z chustą animacyjną oraz taneczne. Taka forma spędzania przerw daje dużo radości, uśmiechu i zadowolenia wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły.

 

Obrazy: taneczne13_1.jpg Obrazy: taneczne12_1.jpg
Obrazy: taneczne2_1.jpeg Obrazy: taneczne14_2.jpg


Konkurs profilaktyczny

Uczennice naszej szkoły Izabella Urbańska i Agata Chrapkiewicz z klasy VII zdobyły II miejsce w powiatowym konkursie "Sąd nad papierosem". Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 2 w Tucholi. Dziewczyny doskonale poradziły sobie z tematyką konkursu. Przygotowały rozprawę sądową, która zakończyła się skazaniem oskarżonego papierosa.

Gratulujemy sukcesu!

 

Opracowała: Grażyna Paszul

 

Kliknij aby powiększyć

105. rocznica odzyskania niepodległości

W piątek, 10 listopada, obchodziliśmy w naszej szkole kolejną, 105., rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Kęsowo - Pan Radosław Januszewki, Przewodniczący Rady Gminy Kęsowo Pan Witold Ott, emerytowani pracownicy naszej szkoły, członkowie Klubu Seniora w Żalnie oraz rodzice naszych uczniów. 

 

W świąteczny i podniosły nastrój wprowadziły nas występy najmłodszych - oddziału przedszkolnego oraz klas II i III - którzy zaprezentowali piosenki i wiersze patriotyczne. Później, o 11:11, w związku z tym, że bierzemy co roku udział w akcji "Szkoła do hymnu", odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego". Uczniowie klasy V przy ogromnym wsparciu osób z klas IV, VI i VII przygotowali uroczystą akademię. Piosenki, utwory liryczne i krótka podróż przez burzliwe i fascynujące karty naszej historii wywołały wiele emocji. 

 

Cieszymy się, że w tak licznym gronie mogliśmy przeżywać jedno z najważniejszych świąt narodowych.

 

Uczniom, którzy wzięli udział w przedstawieniu, pocztowi sztandarowemu i chłopcom osługującym sprzęt dziękujemy i gratulujemy profesjonalizmu i zaangażowania. 

 

Organizatorzy: S. Wytrążek-Kosz, M. Araśniewicz, M. Brzeziński

 

Obrazy: zuzia_i_marcelina.jpeg Obrazy: sztandar.jpeg
Obrazy: 11_listopada.jpeg Obrazy: akademia_11_listopada.jpeg

Narodowe Święto Niepodległości

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych Rodziców na apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości, który odbędzie się w piątek 10 listopada o godz. 11:00 na sali gimnastycznej.

 

Porządek dnia:

Obrazy newsów: 11_listopada.jpg

7:30 – 10:35 zajęcia zgodnie z planem

10:30 – obiad

11:00 - uroczysty apel z udziałem zaproszonych gości i rodziców

około 12:00 – koniec zajęć i odwóz

Świetlica dla chętnych do godziny 14:30

Spotkanie ze Świętymi, Błogosławionymi i Aniołami

W dniach 27, 30 i 31 października 2023 roku w naszej szkole zagościli Święci, Błogosławieni i Aniołowie.

W każdej klasie, na ostatniej katechezie przed Uroczystością Wszystkich Świętych, uczniowie naszej szkoły spotykali się z Świętymi, Błogosławionymi i Aniołami.

Można było spotkać: papieża Polaka Jana Pawła II, Maryję, Józefa, Matkę Teresę z Kalkuty, Ojca Pio, św. Gertrudę, św. Zuzannę, św. Faustynę i wielu innych.

Każdy z uczniów, który przygotował przebranie za świętego, zaprezentował swoją postać, często w formie zagadki. Dowiedzieliśmy się dużo ciekawostek z życia różnych świętych.

Należy bardzo pochwalić uczniów klas 0 - IV, którzy przygotowali wiele informacji o swoich świętych. Niektóre z dzieci potrafiły z pamięci opowiedzieć szczegóły z życia świętego.

 

A oto nasi Święci, Błogosławieni i Aniołowie, których mogliśmy spotkać w szkole: https://photos.app.goo.gl/cRzRvumkL5xQDUTu9

 

Dalsza relacja z wydarzenia po kliknięciu "Czytaj więcej"

 

 

opiekun wydarzenia: Mirosława Nitka

Uwaga! Konkurs!

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU

Okładka mojej ulubionej książki

 

źródło: https://www.supercoloring.com/pl/kolorowanki/ksiazka

 

szczegóły konkursu w rozwinięciu newsa.

"Jesienne zmagania" klas 0-III

Dzisiejsze przedpołudnie uczniowie klas 0-III spędzili w hali sportowej oddając się “jesiennemu szaleństwu”. W pomarańczowych przebrania i w towarzystwie równie pomarańczowych dyń, dzieci przystąpiły do “jesiennych rozgrywek”. 

Na powitanie  zaprezentowane zostały  dyniowe arcydzieła poszczególnych klas. . Następnie uczniowie spacerowali po jesiennej ścieżce zmysłów, w której pojawiły się szyszki, kukurydza, liście, żołędzie i kasztany. Ścieżka ta była świetną okazją do utrwalenia nazw drzew rosnących w naszej okolicy .

Pobudzając swoje zmysły uczniowie poszukiwali zagadek, które ukryły się w liściach i piasku. Zagadki o tematyce jesiennej uczniowie rozwiązywali perfekcyjnie.

Najważniejszym punktem nych rozgrywek był tor przeszkód, który uczniowie pokonywali w ramach międzyklasowej rywalizacji. W torze najwięcej radości i emocji wzbudziło - przewożenie dynie na dziecięcej taczce.  Zadanie uczniowie to wykonali z dużą starannością -  dynia wypadła z taczki tylko raz!!!!

Na zakończenie spotkania każda klasa zaprezentowała przygotowany, do jesiennej piosenki, taniec. W tym zadaniu każda  klasa ujawniła swój temperament. Nasi najmłodsi - oddział “zerowy” - przedstawił  wielobarwny i energiczny taniec, do piosenki o owocach. Klasa II zaprezentowała “Jesiennego kujawiaczka”, zaś klasa III przedstawiła  układ pełen zmiennych elementów do piosenki  “Idzie lasem pani jesień”. Niestety klasa I, która przejęła rolę gospodarza spotkania, nie zdążyła zaprezentować swojej “jesiennej poleczki”,( zapraszamy wszystkich na prezentację w poniedziałek w czasie przerwy “obiadowej" na holu, na parterze).

W czasie naszego “jesiennego szaleństwa” cała hala wypełniona była pozytywnymi emocjami, duchem zdrowej rywalizacji i dziecięcej radości. Po tych emocjach wnioskujemy, że wszystkim bardzo się podobało. 


Azyl dla jeża

„Azyl dla jeża” to konkurs wojewódzki dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych zorganizowany przez Tucholski Park Krajobrazowy, którego przedmiotem było własnoręcznie wykonanie schronu dla jeża zgodnego z wytycznymi dostosowanymi do jego potrzeb. Kreatywnością w przygotowaniu domków dla jeży wykazali się również uczniowie naszej szkoły. Wyróżnienie w konkursie uzyskał Szymon Gierszewski z klasy V. Ocenie pracy podlegał odpowiedni dobór materiałów naturalnych, konstrukcja dostosowana do możliwości i potrzeb jeża, pomysłowość i oryginalność oraz treść zawarta na tabliczce informacyjnej.

Naszą szkołę w konkursie reprezentował również Marek Muzolf z klasy VII.
Nagrody dla zwycięzców, wyróżnionych i pozostałych uczestników zostały ufundowane przez WFOŚiGW w Toruniu i wręczone 13 października w siedzibie TPK w Tucholi.

GRATULUJEMY SUKCESÓW.

 

Obrazy: azyl_jea.jpg  
Obrazy: szymek.jpeg                       Domek jeża wykonany przez Szymona Gierszewskiego  

Obrazy: marek.jpeg

Domek jeża wykonany przez Marka Muzolfa

 
 
 

 


Popołudnie z klasą

Klasa VI realizuje cykl spotkań pt. ''Popołudnia z klasą". Głównym ich celem jest integracja uczniów poprzez wspólne spędzanie wolnego czasu. Pierwsze popołudniowe spotkanie odbyło się we wtorek 24 października. Wspólnie graliśmy w gry planszowe, potańczyliśmy a na koniec zjedliśmy kolację. Było głośno i wesoło!

 

Kilka zdjęć z tego wydarzenia można obejrzeć klikając w link: https://photos.app.goo.gl/4r5wVED5mzuStC1m9

Wygenerowano w sekund: 0.02
43,779,199 unikalne wizyty