Nawigacja

Losowe zdjęcie



Przyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Office365

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Gazetki szkolne

Informacje dnia



Dzisiaj jest
Wtorek 19 Marca 2024
.

Imieniny obchodzą:
Józef, Bogdan, Aleksandryna




Pogoda na dziś:





W tej chwili naszą witrynę odwiedza 22 gości

Kalendarz

<< Marzec 2024 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Projekt "Borowiacy w teatrze życia"

 

 


 


"Mała Ojczyzna - Polska - Europa, czyli spotkania na pograniczach" 


24 kwietnia byliśmy w Gostycynie na kolejnej imprezie zorganizowanej w ramach projektu.  Spotkanie było bardzo udane, ponieważ drużyny tworzyli uczniowie z różnych szkół, dzięki czemu mogliśmy bliżej się poznać. Ciekawe konkurencje dały nam wiele radości, a duch zdrowej rywalizacji dodawał nam energii. Każdy z nas otrzymał pamiątkowy dyplom i słodycze. Cieszymy się, że mamy możliwość uczestniczenia we wspólnych, integrujących młodzież z całego powiatu przedsięwzięciach.  


Wyjazd do Teatru” Baj Pomorski”już za nami

 

 

20 kwietnia uczniowie uczestniczący w zajęciach z projektu „Borowiacy w teatrze życia” mogli obejrzeć spektakl dla dzieci pt. „Olbrzym”. Centralną częścią sztuki Philippa Dorina jest opowieść o samotnej dziewczynce i równie samotnym Olbrzymie. Pewnego dnia ów Olbrzym przybywa do miasteczka i porywa dziewczynkę. Z miasta wyrusza ekspedycja, aby uwolnić porwaną. Tymczasem dziewczynka zaprzyjaźnia się z Olbrzymem. Ale czy ludzie zaakceptują taką przyjaźń? Niestety w oczach myśliwych ratujących dziewczynkę Olbrzym to jedynie straszliwe stworzenie pożerające dzieci. W inscenizacji Piotra Tomaszuka w świat scenicznej bajki wprowadzają trzy fantazyjne postaci w melonikach i frakach. Swoje popisy przypominające cyrkową klaunadę ubarwiają historią o olbrzymie porywającym dzieci. Gdy na scenie pojawia się zarys wielkoluda w meloniku, wymyślona historia zaczyna dziać się naprawdę. Poprzez wyobraźnię wiedzie w tym spektaklu droga do refleksji nad problemem samotności dzieci we współczesnych świecie dorosłych i tolerancji.

Przy okazji wyjazdu mogliśmy zwiedzić także Toruń, posmakować toruńskich pierników i zobaczyć królową polskich rzek, Wisłę.



WIOSNA U KUBUSIA PUCHATKA

 

Spektakl „Wiosna u Kubusia Puchatka” to pierwsza część cyklu  Cztery pory roku przygotowana przez Studio Małych Form Teatralnych Scenografii i Reżyserii ART-RE w Krakowie, który 21 marca obejrzały dzieci z naszej szkoły. Spektakl ten opracowany został na podstawie przygód Kubusia Puchatka według  A. A. Milne. Kubuś budzi się pewnego ranka i wyczuwa zmiany w przyrodzie. Postanawia wyruszyć na poszukiwanie wiosny. Tymczasem, przyjaciele ze Stumilowego Lasu poczynili już przygotowania do powitania Pani Wiosny.  Artyści poruszają także tematykę zmian w przyrodzie, wiosennych prac polowych i przygotowań do Świąt Wielkanocnych. Dzieci ponownie miały okazję wcielić się w różne bajkowe postaci i na chwilę stać się aktorami.


SPEKTAKL "JAŚ I DRZEWO FASOLOWE"

"Jaś i Drzewo Fasolowe" to tytuł spektaklu teatralnego, który miały przyjemność obejrzeć dzieci ze SP w  Żalnie  w czwartek 4 marca dzięki realizacji projektu „Borowiacy w teatrze życia”. Spektakl zrealizowany został na podstawie znanej angielskiej baśni.  Jaś rusza na targ sprzedać krowę. Spotkana na targu zielarka w zamian za Krasulę daje mu ziarna zaczarowanej fasoli. Ziarna trafiają do ziemi. Fasola zaczyna rosnąć, sięga chmur. Zaciekawiony chłopiec postanawia wspiąć się na nią...

Spektakl przybliża dzieciom atmosferę wsi. Widzowie zapoznają się ze zwierzętami domowymi, rodzajami zbóż i warzyw. Przedstawienie zrealizowane w ciepłym klimacie uczy, że zdrowie, miłość i rodzina są ważniejsze niż bogactwo. Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie, chętnie uczestniczyły w zabawach proponowanych przez aktorów, dzięki czemu same stawały się na chwilkę świetnymi, małymi aktorami. W trakcie przedstawienia było dużo radości i śmiechu, za co dziękujemy wykonawcom ze Studia Małych Form Teatralnych Scenografii i Reżyserii ART-RE w Krakowie. (Zdjęcia w galerii).


Mali aktorzy


Z niecierpliwością czekamy na kolejny występ, który odbędzie się już w poniedziałek 22 marca. Spotkamy się z Kubusiem Puchatkiem w spektaklu „Wiosna u Kubusia Puchatka”.




Projekt "Borowiacy w teatrze życia" jest dofinasowywany przez Unię Eropejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Kapitał Ludzki - Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach. Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty. Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych. Patronat medialny nad projektem sprawuje Tygodnik Tucholski.

Logo Borowiacy

W roku szkolnym 2009/2010 nasza szkoła bierze udział w wyżej wymienionym projekcie. W ramach tego projektu będą działać następujące zajęcia:

L.p.

Temat

Liczba godzin,
prowadzący

Termin realizacji zajęć

1

Mozaika matematyczna

1 h - M. Kalisz

Poniedziałek
14:15 - 15:00

2

Zabawy matematyczne

2 h - E. Szczypiorska

Czwartek
Żalno 12:35 - 14.:05
Piastoszyn 17:00 - 18:30

3

Moje miejsce w przestrzeni geograficznej

1 h - M. Brzeziński

Wtorek
13:25 - 14:20

4

Język Szekspira - porozumiewanie się w językach obcych

1 h - A. Wesołowska

Czwartek
13:25 - 14:10

5

Ortografia na wesoło

1 h M. Szweda 

Środa
13:25 - 14:10

6

Zabawy słowem - dbamy o poprawność językową

1 h - A. Pankau

Piątek
13:25 - 14:10

7

Z książką przez całe zycie - edukacja czytelnicza

1 h - E. Wróblewska

Wtorek
11:45 - 12:30 I SP

8

Wsparcie rozwojowe dla dziecka

1 h - W. Malcahn

Wtorek
11:45 - 12:30

9

Psycholog

1 h - I. Chmara

Poniedziałek
12:45 - 14:10
(co drugi tydzień)

10

Logopeda

1 h - R. Katulska

Czwartek
12:00 - 12:45

11

Kółko teatralne "promyczki"

1 h - H. Malcahn
1 h - M. Bajczyk

Piątek
12:45 - 14:10

12

Moja wirtyna WWW oknem na świat

1 h - T. Linke

Piątek
13:25 - 14:10

13

Internetowi szperacze - tworzenie albumów tematycznych poświęconych wielkim postaciom

1 h - J. Kalisz

Piątek
11:45 - 12:30

14

Teatr od zaplecza (technika) - tworzenie scenografii i kukiełek

1 h - M. Pril

Piątek
12:35 - 13:20


Kilka zdjęć z realizacji zajeć można obejrzeć w naszej galerii

Wygenerowano w sekund: 0.01
46,778,684 unikalne wizyty