Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Office365

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Informacje dniaDzisiaj jest
Poniedziałek 1 Marca 2021
.

Imieniny obchodzą:
Albina, Antonina, Dawid, Radosław
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 14 gości

Kalendarz

<< Marzec 2021 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Konsultacje dla uczniów

  Zgodnie z wytycznymi GIS, MZ i MEN od 25 maja br. umożliwiamy konsultacje dla uczniów klasy VIII szkoły podstawowej. Natomiast od 1 czerwca br. umożliwiamy konsultacje dla wszystkich uczniów klas IV – VII.

  Przy organizacji konsultacji uwzględnione zostały także wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia. Z zajęć w formie konsultacji w szkole mogą korzystać tylko i wyłącznie uczniowie zdrowi, bez objawów choroby zakaźnej.

 

W związku z tym proszę o zapoznanie się z dokumentem  PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ŻALNIE W OKRESIE EPIDEMII COVID-19, które jako załącznik zostaną przesłane na edziennik.

 

Ponadto za pomocą komunikatora na edzienniku zostaną przesłane do Państwa dokładne informacje oraz niezbędne dokumenty (Deklaracja i Oświadczenie), które po wydrukowaniu i podpisaniu uczeń  musi zabrać ze sobą na kosultacje.

100 Rocznica Urodzin Świętego Jana Pawła II

Obrazy: jp2.jpg

Dzień 18 maja 2020 roku to wyjątkowy dzień dla nas wszystkich. Tego dnia obchodzimy 100 rocznicę Urodzin Świętego Jana Pawła II, Papieża Polaka. Dziękujmy Panu Bogu za dar Jego życia.

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Żalnie oraz dzieci z klasy 0 przygotowały przepiękne laurki dla Jana Pawła II wraz z dobrymi uczynkami. Wykonane prace świadczą o wielkiej pamięci i miłości jaką darzycie Papieża. Otrzymałam ponad 60 zdjęć Waszych cudownych laurek i dobrych uczynków. Niestety nie uda mi się ich zaprezentować. Kochane Dzieci i Wspaniali Rodzice pragnę Wam podziękować za tak wielką pamięć i serce okazane Janowi Pawłowi II. Dziękuję za cudowne prace plastyczne, oryginalne pomysły i proszę o modlitwę. Ten wyjątkowy dzień 18 maja przeżyjmy duchowo i jak najpiękniej. Prośmy o wstawiennictwo Jana Pawła II aby dobry Pan Bóg nam błogosławił. Katechetka Mirosława Nitka

 

Papież Jan Paweł II wypowiedził dużo cudownych słów. A oto jedne z nich kierowane do młodych ludzi. Z przemówienia, Toronto, Kanada, 2002r.

 

Chrystus potrzebuje waszej młodości

i waszego szczerego entuzjazmu,

aby Jego orędzie radości

mogło rozbrzmiewć w nowym tysiącleciu.

Procedury Poradni PP w Tucholi

Procedura funkcjonowania Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Tucholi w trakcie epidemii COVID-19. Szczegóły funkcjonowania poradni można przeczytać tutaj.

Funkcjonowanie oddziału przedszkolnego

W zwiazku z brakiem możliwości spełnienia wszystkich wymagań sanitarno- epidemiologicznych, informuję, że organ prowadzacy nie wyraża zgody na rozpoczęcie zajęć opiekuńczo- wychowawczych w oddziale zerowym z dniem 6.05.2020r.

Życzenia Wielkanocne

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w czasie pandemii

Szanowni Państwo!

       Znaleźliśmy się w bardzo wyjątkowej sytuacji pandemii. Czas izolacji sprzyja refleksji, pozwala nam być ze sobą bliżej. Warto wykorzystać ten moment na pogłębienie relacji z dzieckiem. Wspólne cztanie książek, gotowanie, zabawy edukacyjne. Czasem jednak niektórzy mogą potrzebować wsparcia. Dotyczy to zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych. W takim przypadku jestem do Państwa dyspozycji. Zachęcam do kontaktu poprzez komunikator w iDzienniku.

 

       W załączeniu przesyłam kilka przydatnych linków, do poczytania i refleksji.

 

Z wyrazami szacunku, życzeniami zdrowia i serdecznymi pozdrowieniami ...

 

Pedagog szkolny

Anna Krzyżanowska

Praca zdalna - dodatki na stronie

Informuję, że od dnia dzisiejszego uruchomiliśmy na naszej witrynie w menu po lewej stronie dodatkowe pole w Nawigacji (Menu stron) o nazwie "Nauczanie zdalne". Na tę chwilę umieszczone zostały tam: instrukcja z opisem w jaki sposób zarejestrować się i logować na platformie epodreczniki.pl oraz instrukcja konfiguracji komunikatora internetowego ZOOM wykorzystywanego do prowadzenia lekcji online. Zachęcam do zapoznania się z umieszczonymi tam materiałami. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Rekrutacja

REKRUTACJA

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym koronawirusem dokumenty związane z rekrutacją uczniów do Szkoły Podstawowej w Żalnie proszę składać drogą elektroniczną na adres: zszalno@op.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Szkoła Podstawowa w Żalnie ul. Szkolna 1; 89-506 Żalno z dopiskiem "Rekrutacja"

 

Wnioski dotyczące rekrutacji znajdują się w zakładce "Rektucja => dokumenty do pobrania"

Szanowni Państwo

W związku z decyzją Premiera RP w dniach od 12 do 25 marca zawiesza

 

się wszystkie planowe lekcje.

 

• W dniach 12 i 13 marca szkoła będzie prowadziła zajęcia opiekuńcze.

 

Zaleca się jednak, o ile to tylko możliwe, zorganizowanie dzieciom opieki domowej.

 

W tych dniach nie będzie szkolnych dowozów dzieci.

 

• Od 16 do 25 marca szkoła będzie zamknięta.

 

Minister zaznacza, że ta decyzja o 14 dniach zawieszenia nie wpływa na terminarz obecnego roku szkolnego, oraz przeprowadzania egzaminów.

 

Jednocześnie Minister Zdrowia dodaje: „Należy zachować zdrowy rozsądek. Spacer z dzieckiem jest wręcz wskazany. Podstawowa zasada przy takiej zbiorowej kwarantannie jest taka, żeby nie przebywać w dużych skupiskach ludzkich. Spacer tak, ale używanie komunikacji miejskiej już nie jest wskazane”.

Podstawowe informacje

Rodzicu,

 • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;

 • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;

 • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;

 • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;

 • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;

 • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu,

 • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);

 • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;

 • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;

 • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Awansujemy do Finału Wojewódzkiego turnieju " Tymbark Cup" !

      Duży sukces odniósł nasz zespół uczestniczący w ogółnopolskim turniej "Tymbark Cup", w kategorii U-10 awansowaliśmy do Finału Wojewódzkiego ! Podczas eliminacji pokonaiśmy w półfinale powiatowym zespół Cisa Cekcyn 15-8, natomist w finale odniesliśmy zwycięstwo nad Gryfem Cekcyn 10-4 ! Zespół występuje w składzie: Ksawery Czerwiński, Dawid Wegner, Michał Cyborowski, Filip Rogowski, Hubert Gerlip, Krzysztof Górski oraz Oskar Napiontek. Finał odbędzie się w maju w Świeciu. 

Wygenerowano w sekund: 0.02
20,341,451 unikalne wizyty