Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Office365

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Informacje dniaDzisiaj jest
Czwartek 28 Października 2021
.

Imieniny obchodzą:
Szymon, Tadeusz, Serafin, Wioletta
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 14 gości

Kalendarz

<< Październik 2021 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Prośba Partnerstwa "Lokalnej Grupy Działania Bory Tucholskie”

Konkurs „Aktywność lokalnej młodzieży” – diagnoza sytuacji


Jakie młodzi ludzie mają potrzeby, aby zdrowo i aktywnie spędzać czas wolny oraz rozwijać swoje pasje i zainteresowania?

 

Jest szansa na realizację Waszych marzeń!

Partnerstwo LGD Bory Tucholskie chce poznać potrzeby młodych ludzi, by mogli oni zdrowo i aktywnie spędzać czas wolny oraz rozwijać pasje i zainteresowania. Przygotowaliśmy anonimową ankietę skierowaną do mieszkańców powiatu tucholskiego (dla osób do 25 roku życia oraz rodziców/opiekunów dzieci do 18 roku życia). Na podstawie wyników ankiety sporządzona zostanie diagnoza sytuacji i ogłaszane będą konkursy na projekty realizujące potrzeby dzieci i młodzieży. Jest więc szansa na realizację Waszych marzeń!

Link do ankiety: https://omikronbadania.pl/questo/w.php?a=d5fd7990&&b=a7be108a1f&&c=ac9fa44c

 

Link do ankiety znajduje się także w  Państwa  waidomościach na e-dzienniku


Ankieta aktywna będzie do dnia 19 kwietnia 2021r.

Ankieta przeprowadzana jest przez w związku z planowanym przez Partnerstwo LGD Bory Tucholskie ogłoszeniem konkursu w zakresie tematycznym „Aktywność lokalnej młodzieży – projekty zaspakajające potrzeby dzieci i młodzieży” (projekty inwestycyjne dot. budowy/wyposażenia skierowane do osób poniżej 25 roku życia). Na podstawie wyników ankiety sporządzona zostanie diagnoza sytuacji, dokonane zostaną zmiany Lokalnej Strategii Rozwoju „Dekel do borowiackiej grapy” i ogłaszane będą konkursy na projekty realizujące potrzeby dzieci i młodzieży ze środków EFRR (oś 7 RPO WK-P). Jednocześnie informujemy, że diagnoza będzie miała charakter ogólny, w jej wyniku wskazane będą preferowane zakresy projektów, ale nie miejsca ich realizacji. Wybór projektów nastąpi w trybie konkursowym.

 

Życzenia Wielkanocne

Zawieszenie pracy stacjonarnej przedszkoli do 11 kwietnia

Do 11 kwietnia ograniczona zostanie praca stacjonarna przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego z pewnymi wyjątkami. Więcej na stronie ministerstwa.

 

Kliknij w link i przeczytaj


 

 


Nauczanie zdalne

 

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 wprowadzamy nowe zmiany.


Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w całym kraju.

 

Ponadto w tym okresie, dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła ma obowiązek zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców.

 

Placówki wychowania przedszkolnego (zerówka) nadal pracują bez zmian, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

 

Dowóz uczniów przedszkolnych także pozostaje bez zmian:

 

Piastoszyn – 7:35

Grochowo – 7:40

Odwóz z Żalna o 12:35

 

Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022

ZARZĄDZENIE NR 14/2021

Wójta Gminy Kęsowo

z dnia 18 lutego 2021r

 

w sprawie harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, innych form wychowania przedszkolnego, klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Kęsowo w roku szkolnym 2021/2022. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Save the planet

Kolejny raz uczniowie klasy VI pokazali, jak ważna jest dla nich nasza planeta.

Informacje o konkursach biblijnych

UCZENNICE NASZEJ SZKOŁY ZAKWALIFIKOWANE DO ETAPU REJONOWEGO DIECEZJALNEGO KONKURSU BIBLIJNEGO

 

Dnia 03.12.2020 r. odbyły się eliminacje szkolne XII Konkursu Biblijnego Diecezji Pelplińskiej „Dzieje Patriarchów Izraelskich”. Z wielką radością pragnę przekazać, że kolejny raz nie zabrakło chętnych zainteresowanych tematyką religijną, którzy pragną pogłębić swą wiedzę i wiarę oraz zagłębić się w lekturę Pisma Świętego. Wielkie brawa dla wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy już od kilku lat niestrudzenie podejmują to wyzwanie. Każdego roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Żalnie zakwalifikowywali się do etapów rejonowych czy diecezjalnych. Należy w tym miejscu przypomnieć wielki sukces naszej uczennicy Emilii Gierszewskiej z poprzedniego roku szkolnego 2019/2020 gdzie uzyskała II miejsce w wojewódzkim Konkursie Religijnym „Życie pierwotnego Kościoła w opisie Dziejów Apostolskich”.

 

Czytaj dalej

 

Katechetka Mirosława Nitka

Zakończenie ferii

Powrót uczniów klas I-III do szkoły oraz uczniów klas IV-VIII do zdalnego nauczania

Informujemy, iż zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ministerstwo Edukacji i Nauki od dnia 18.01.2021 r. uczniowie klas I-III wracają do nauczania stacjonarnego w szkole, uczniowie klas IV-VIII będą kontynuować nauczanie zdalne.

 

Nadal obowiązuje ten sam plan lekcji.

 

Harmonogram dowozów znajduje się już na stronie internetowej szkoły.

 

Uczniów klas IV-VIII informujemy, że obowiązują dotychczasowe zasady zdalnego nauczania.

 

Jednocześnie informujemy rodziców, iż zgodnie z art. 40 ust. 1 ustawy Prawo oświatowe rodzice dziecka podlegającego obowiązkowi szkolnemu obowiązani są do zapewnienia regularnego uczęszczania dziecka na zajęcia szkolne oraz zapewnienia mu warunków umożliwiających przygotowywanie się do zajęć (poprzez zapewnienie odpowiednich urządzeń do nauki zdalnej).

 

Ze względu na obecną sytuację i zmieniające się warunki epidemiologiczne, zwracamy się do Państwa o bieżące śledzenie strony internetowej szkoły oraz przeglądanie wiadomości przesyłanych poprzez dziennik elektroniczny VULCAN - UONET+Przypominamy najważniejsze zasady bezpieczeństwa obowiązujące w szkole związane z zapobieganiem i przeciwdziałaniem COVID-19 dla uczniów i rodziców klas I-III.

 

Kliknij i czytaj Zasady

Rozkład jazdy autobusów od 18 stycznia

Dowozy PKS

od dnia 18.01.2021

klasy „0”, I-III oraz Punkty Przedszkolne

PIASTOSZYN - ŻALNO

 

Rano:

+ (-) 5 minut

( Autobus PKS )

 

Miejscowość

Godzina odjazdu

Piastoszyn

7:35

Grochowo

7:42

Nowe Żalno

7:49

Żalno

7:55

 

ODJAZDY

 

Miejscowość

Godzina odjazdu

Żalno

12:30

Nowe Żalno

12:35

Piastoszyn

12:45

Grochowo

12:50

 

 

Jednocześnie przypominamy, że w czasie transportu uczniów obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa.


Powrót klas I-III do szkoły - wytyczne MEN, GIS i MZ

Wytyczne dla klas I-III szkół podstawowych

Powrót uczniów klas I-III do szkół będzie możliwy jedynie w reżimie sanitarnym. MEN, GIS i MZ wspólnie przygotowali wytyczne dla szkół.

Opracowane zasady mają na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa. Wytyczne te, w dużej mierze opierają się na zapisach znanych już np. z września 2020 r. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.

Zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi.

 

https://dokumenty.mein.gov.pl/44a8b2dd-f941-453e-b6af-f9f145eb9afa/wytyczne_mein_mz_i_gis_dla_klas_iiii_szkol_podstawowych.pdf

 

Jedncześnie informujemy Państwa, że szczegółowe informacje dotyczące powrotu naszych uczniów będą na bieżąco umieszczane na stronie szkoły oraz przekazywane za pomocą edziennika.


Gdzie szukać wsparcia?

 

Szanowni Państwo,
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tucholi pozostaje otwarta na potrzeby swoich klientów, szczególnie w zakresie wsparcia psychoterapeutycznego i psychologicznego dla dzieci i młodzieży, u których zaobserwowano niepokojące objawy
w zachowaniu wynikające z przedłużającej się izolacji.
Poradnia oferuje wsparcie terapeuty środowiskowego, koordynującego wszelkie działania pomocowe dla rodzin pozostających w trudnej sytuacji. Ponieważ jest to okres szczególnie trudny dla dzieci i młodzieży ze względu na liczne ograniczenia, w szczególności dotyczące kontaktów społecznych, w tym rówieśniczych, oferujemy naszym klientom kompleksowe wsparcie, mające na celu powrót do prawidłowego funkcjonowania w środowisku rodzinnym i szkolnym.
Dane kontaktowe : Tel. 52 334 38 63
Adres email ppptuchola@poczta.onet.pl
INFOLINIE
• TELEFON WSPARCIA DLA DZIECI I MŁODZIEZY
116 111 (bezpłatny telefon zaufania czynny całą dobę)
• DLA OSÓB DOŚWIADCZAJACYCH PRZEMOCY
600 070 717 (całodobowy, bezpłatny)
888 88 33 88 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00, bezpłatny )

 

Wygenerowano w sekund: 0.04
25,468,101 unikalne wizyty