Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Informacje dniaDzisiaj jest
Czwartek 13 Sierpnia 2020
.

Imieniny obchodzą:
Diana, Hipolit, Poncjan, Gertruda, Elwira, Radosław
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 8 gości

Kalendarz

<< Sierpień 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Zakończenie roku szkolnego

Drodzy Rodzice i Uczniowie

Pandemia koronawirusa spowodowała, że zakończenie roku szkolnego 2019/20 nie może odbyć się w tradycyjny sposób. Nadal musimy mierzyć się z nową rzeczywistością, która nakłada na nas szereg ograniczeń. Wszystkim Państwu dziękuję za zaangażowanie i wyrozumiałość, a Wam drodzy Uczniowie za systematyczność w realizacji wyznaczanych zadań. Gratuluję wszystkim osiągniętych sukcesów w nauce i promocji do następnej klasy. Chciałbym Wszystkim Państwu oraz dzieciom życzyć zdrowia, spokojnego i bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego oraz radosnego powrotu do szkoły, w której zobaczymy naszych uczniów, a uczniowie swoich nauczycieli. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

 

Dyrektor szkoły Marek Kalisz

Informacja GBP w Kęsowie

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Kęsowie zaprasza uczniów w wieku 11 - 15 lat, do udziału w projekcie Agenci Cooltury trwającego od 1.07.2020 do 20.10.2020. Jest 10 miejsc dla uczniów z Naszej szkoły, udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Dzięki projektowi dowiesz się więcej na temat kultury borowiackiej, weźmiesz udział w Grze Agenci Kultury, zgarniesz nagrody, poznasz innych agentów i weźmiesz udział w spływie kajakowym! Liczy się kolejność zgłoszeń.  Napisz do nas na facebooku gminna biblioteka publiczna w kęsowie lub zadzwoń 507140924

 

Przebieg zakończenia roku szkolnego 2019/2020

 

Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach i placówkach oświatowych kończą się w tym roku szkolnym w piątek, 26 czerwca. W tym dniu uczniom wydawane są świadectwa szkolne.

W tym roku, ze względu na wciąż obowiązujący na terenie kraju stan epidemii i związane z tym ograniczenia, szkoła nie może zorganizować tradycyjnej, uroczystej akademii dla całej społeczności szkolnej. Dlatego świadectwa będą wydane uczniom w klasowych grupach, na świeżym powietrzu zgodnie z podanym harmonogramem. 

 

Kliknij i czytaj dalej

Konsultacje dla uczniów

    Zgodnie z wytycznymi GIS, MZ i MEN od 25 maja br. umożliwiamy konsultacje dla uczniów klasy VIII szkoły podstawowej. Natomiast od 1 czerwca br. umożliwiamy konsultacje dla wszystkich uczniów klas IV – VII.

    Przy organizacji konsultacji uwzględnione zostały także wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia. Z zajęć w formie konsultacji w szkole mogą korzystać tylko i wyłącznie uczniowie zdrowi, bez objawów choroby zakaźnej.

 

W związku z tym proszę o zapoznanie się z dokumentem  PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ŻALNIE W OKRESIE EPIDEMII COVID-19, które jako załącznik zostaną przesłane na edziennik.

 

Ponadto za pomocą komunikatora na edzienniku zostaną przesłane do Państwa dokładne informacje oraz niezbędne dokumenty (Deklaracja i Oświadczenie), które po wydrukowaniu i podpisaniu uczeń  musi zabrać ze sobą na kosultacje.

100 Rocznica Urodzin Świętego Jana Pawła II

Obrazy: jp2.jpg

Dzień 18 maja 2020 roku to wyjątkowy dzień dla nas wszystkich. Tego dnia obchodzimy 100 rocznicę Urodzin Świętego Jana Pawła II, Papieża Polaka. Dziękujmy Panu Bogu za dar Jego życia.

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Żalnie oraz dzieci z klasy 0 przygotowały przepiękne laurki dla Jana Pawła II wraz z dobrymi uczynkami. Wykonane prace świadczą o wielkiej pamięci i miłości jaką darzycie Papieża. Otrzymałam ponad 60 zdjęć Waszych cudownych laurek i dobrych uczynków. Niestety nie uda mi się ich zaprezentować. Kochane Dzieci i Wspaniali Rodzice pragnę Wam podziękować za tak wielką pamięć i serce okazane Janowi Pawłowi II. Dziękuję za cudowne prace plastyczne, oryginalne pomysły i proszę o modlitwę. Ten wyjątkowy dzień 18 maja przeżyjmy duchowo i jak najpiękniej. Prośmy o wstawiennictwo Jana Pawła II aby dobry Pan Bóg nam błogosławił. Katechetka Mirosława Nitka

 

Papież Jan Paweł II wypowiedził dużo cudownych słów. A oto jedne z nich kierowane do młodych ludzi. Z przemówienia, Toronto, Kanada, 2002r.

 

Chrystus potrzebuje waszej młodości

i waszego szczerego entuzjazmu,

aby Jego orędzie radości

mogło rozbrzmiewć w nowym tysiącleciu.

Procedury Poradni PP w Tucholi

Procedura funkcjonowania Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Tucholi w trakcie epidemii COVID-19. Szczegóły funkcjonowania poradni można przeczytać tutaj.

Funkcjonowanie oddziału przedszkolnego

W zwiazku z brakiem możliwości spełnienia wszystkich wymagań sanitarno- epidemiologicznych, informuję, że organ prowadzacy nie wyraża zgody na rozpoczęcie zajęć opiekuńczo- wychowawczych w oddziale zerowym z dniem 6.05.2020r.

Życzenia Wielkanocne

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w czasie pandemii

Szanowni Państwo!

       Znaleźliśmy się w bardzo wyjątkowej sytuacji pandemii. Czas izolacji sprzyja refleksji, pozwala nam być ze sobą bliżej. Warto wykorzystać ten moment na pogłębienie relacji z dzieckiem. Wspólne cztanie książek, gotowanie, zabawy edukacyjne. Czasem jednak niektórzy mogą potrzebować wsparcia. Dotyczy to zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych. W takim przypadku jestem do Państwa dyspozycji. Zachęcam do kontaktu poprzez komunikator w iDzienniku.

 

       W załączeniu przesyłam kilka przydatnych linków, do poczytania i refleksji.

 

Z wyrazami szacunku, życzeniami zdrowia i serdecznymi pozdrowieniami ...

 

Pedagog szkolny

Anna Krzyżanowska

Praca zdalna - dodatki na stronie

Informuję, że od dnia dzisiejszego uruchomiliśmy na naszej witrynie w menu po lewej stronie dodatkowe pole w Nawigacji (Menu stron) o nazwie "Nauczanie zdalne". Na tę chwilę umieszczone zostały tam: instrukcja z opisem w jaki sposób zarejestrować się i logować na platformie epodreczniki.pl oraz instrukcja konfiguracji komunikatora internetowego ZOOM wykorzystywanego do prowadzenia lekcji online. Zachęcam do zapoznania się z umieszczonymi tam materiałami. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Rekrutacja

REKRUTACJA

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym koronawirusem dokumenty związane z rekrutacją uczniów do Szkoły Podstawowej w Żalnie proszę składać drogą elektroniczną na adres: zszalno@op.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Szkoła Podstawowa w Żalnie ul. Szkolna 1; 89-506 Żalno z dopiskiem "Rekrutacja"

 

Wnioski dotyczące rekrutacji znajdują się w zakładce "Rektucja => dokumenty do pobrania"

Wygenerowano w sekund: 0.03
16,955,574 unikalne wizyty