Nawigacja

Losowe zdjęcie



Przyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Office365

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Gazetki szkolne

Informacje dnia



Dzisiaj jest
Środa 18 Grudnia 2024
.

Imieniny obchodzą:
Gracjan, Bogusław, Laurencja, Laura




Pogoda na dziś:





W tej chwili naszą witrynę odwiedza 32 gości

Kalendarz

<< Grudzień 2024 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Koncert muzyki poważnej

Dzień 18 października 2010 roku rozpoczął się w naszej szkole inaczej niż zwykle, a mianowicie koncertem muzyki poważnej. O 900 zainteresowani uczniowie zgromadzili się w sali gimnastycznej. Po powitaniu gości, pan muzyk, dyrygent orkiestry, zagrał Pożegnanie ojczyzny Michała Kleofasa Ogińskiego. Później popłynęły dźwięki znanych utworów Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego i Karola Kurpińskiego. Więcej w rozwinięciu newsa.

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy IV i III gimnazjum pod okiem pani Anny Wesołowskiej przygotowali program artystyczny. Tradycyjnie 14 października zebraliśmy się w holu szkoły na uroczystym apelu. Pani dyrektor Hanna Klinger przywitała przybyłych gości: Wójta Gminy Kęsowo pana  Radosława Januszewskiego, dyrektora Gminnego Zespołu Oświatowego pana Jana Przybysza, przewodniczącego Rady Gminy pana Damiana Kożucha, pracowników szkoły, emerytowanych nauczycieli oraz uczniów.

Otrzęsiny gimnazjalistów

W środę 13 października, jak nakazuje tradycja, odbyły się w naszej szkole „Otrzęsiny” przygotowane przez uczniów klasy II gim., których w przygotowaniach wspierała pani Ewa. Pierwszoklasiści od dawna z drżeniem serca oczekiwali na to, co się wydarzy. Celem tej imprezy było przełamanie barier wśród uczniów klasy pierwszej, ich integracja i stworzenie poczucia akceptacji w szkole, budowanie pozytywnych relacji między nauczycielami i ich wychowankami, a przede wszystkim dobra zabawa. Otrzęsiny połączone  były z dyskoteką, na którą wstęp mieli wszyscy uczniowie.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Uczniowie, którzy w tym roku rozpoczęli naukę w klasie I szkoły podstawowej oraz w klasie I gimnazjum 8 października przeżywali ważną uroczystość- ślubowanie i pasowanie na uczniów Zespołu Szkół w Żalnie. W spotkaniu licznie uczestniczyli rodzice. Uroczystość rozpoczęła dyr. Hanna Klinger serdecznie witając zebrane grono, a w szczególności najmłodszych uczniów.

III Bieg Kasztelański

Tradycyjnie 30 września 2010 roku w Raciążu odybył się III Bieg Kasztelański. Naszą szkołę reprezentowało łącznie 27 uczniów, zarówno z gimnazjum, jak i szkoły podstawowej. Udało się zdobyć dwa medale: złoty za I miesjce w biegu na 1000m gimnazjalistów zdobył Michał Mrugowski, brązowy za III miejsce w biegu na 600m szkół podstawowych zdobył Łukasz Gierszewski. Ponadto na wyróżnienie zasłużyli: Igor Chmara (klasa I SP) - V miesjce, Dawid Straszewski (klasa II SP) - VI miejsce, Jagoda Tajl (klasa VI SP) - VI miejsce, Szymon Luptowski (klasa I gim) - VI miejsce. Wszystkim reprezentantom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

Trzy pierwsze miejsca naszych uczniów w Biegu Borowiaka !

    W pogodną sobotę 25 września  odbył się w Tucholi coroczny bieg przełajowy "Bieg Borowiaka". Nasza szkoła wystawiła liczną, 35-osobową, reprezentację. Sportowcy wystartowali we wszystkich kategoriach wiekowych. Uczniowie naszej szkoły wygrali biegi w trzech grupach: Dawid Straszewski w biegu klas II SP, Szymon Luptowski w kategorii klas I gimnazjum oraz czwarty rok z rzędu Michał Mrugowski, tym razem w kategorii klasy II gimnazjum!!!


Borowiacy w labiryntach wiedzy

 

W tym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w projekcie „Borowiacy w labiryntach wiedzy" w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX, Rozwój wykształcenie i kompetencji w regionach, Poddziałanie 9.1.2. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Liderem projektu został powiat tucholski w partnerstwie z wszystkimi gminami z terenu powiatu.

Projekt unijny - klasa VI

 

Od września w naszej szkole jest realizowany projekt PODNOSZENIE OSIĄGNIĘĆ EDUKACYJNYCH UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO Program Operacyjny Kapitał Ludzki 9.1.2, którego liderem jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. W ramach projektu uczniowie z klasy VI będą brać udział w zajęciach z matematyki, przyrody i języka niemieckiego.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Wakacje ... tak szybko minęły. Po krótkim odpoczynku nadszedł czas powrotu do szkoły. Inaugurację nowego roku szkolnego rozpoczęliśmy Mszą Świętą, po czym udaliśmy się do szkoły. Po odśpiewaniu hymnu szkoły pani dyrektor ogłosiła oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011.

Zakończenie roku szkolnego

W piatek uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2009/2010 od Mszy Świętej, po czym wszyscy udali się do szkoły na przedstawienie przygotowane przez uczniów z klasy VI. Po uroczystościach uczniowie odebrali świadectwa na znak rozpoczęcia się upragnionych wakacji.   

Dzień Bezpieczeństwa

Dzień BezpieczeństwaW środę w naszej szkole odbył się Dzień Bezpieczeństwa. Zbliżające się wakacje były doskonałą okazją, aby przypomnieć nam o różnych niebezpieczeństwach z którymi możemy się  spotkać. W tym dniu gościliśmy ratowników z BWOPR oraz przedstawicieli policji. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

Wygenerowano w sekund: 0.02
59,376,573 unikalne wizyty