Nawigacja

Losowe zdjęcie



Przyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Office365

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Gazetki szkolne

Informacje dnia



Dzisiaj jest
Poniedziałek 16 Września 2024
.

Imieniny obchodzą:
Edyta, Kornel, Korneliusz, Kamila, Cyprian, Jagna




Pogoda na dziś:





W tej chwili naszą witrynę odwiedza 17 gości

Kalendarz

<< Wrzesień 2024 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

VI Przegląd Teatrzyków Szkolnych

24 listopada w Tucholi odbył się VI Przegląd Teatrzyków Szkolnych . Impreza odbyła się w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I- III oraz kl. IV- VI. Tematyka spektakli była dowolna. Grupa " Promyczki" zaprezentowała przedstawienie "Co słychać w lesie?"

Pierwsze zetknięcie ze sceną nowej grupy teatralnej "Promyczki"

Grupa teatralna "Promyczki" liczy 16 osób, są to uczniowie z klas I-III. Opiekunami małych aktorów są panie: M. Bajczyk i H. Malcahn. Od października trwały prace nad przedstawieniem o tematyce jesiennej "Co słychać w lesie?" 17 listopada teatrzyk wystąpił przed koleżankami i kolegami z klas I-III, natomiast 24 listopada grupa wyjeżdża na VI Przegląd Teatrzyków Szkolnych w Tucholi.

Bezpieczna i przyjazna szkoła

W dniu 23 listopada w ramach programu "Bezpieczna i przyjazna szkoła" odbyły się zajęcia profilaktyczne dla dzieci i młodzieży z naszej szkoły. W spotkaniu z uczniami uczestniczyli przedstawiciele Policji oraz Straży Gminnej.

11 listopada - Święto Niepodległości

Święto 11 listopada jest dla Polaków świętem szczególnym. Z tej okazji co roku w naszej szkole odbywają się przedstawienia i teatrzyki przygotowywane przez uczniów i nauczycieli upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości. W tym roku przygtowaniem uroczystości zajęła się klasa I gimnazjum. Więcej w rozwinięciu newsa.

Koncert muzyki poważnej

Dzień 18 października 2010 roku rozpoczął się w naszej szkole inaczej niż zwykle, a mianowicie koncertem muzyki poważnej. O 900 zainteresowani uczniowie zgromadzili się w sali gimnastycznej. Po powitaniu gości, pan muzyk, dyrygent orkiestry, zagrał Pożegnanie ojczyzny Michała Kleofasa Ogińskiego. Później popłynęły dźwięki znanych utworów Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego i Karola Kurpińskiego. Więcej w rozwinięciu newsa.

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy IV i III gimnazjum pod okiem pani Anny Wesołowskiej przygotowali program artystyczny. Tradycyjnie 14 października zebraliśmy się w holu szkoły na uroczystym apelu. Pani dyrektor Hanna Klinger przywitała przybyłych gości: Wójta Gminy Kęsowo pana  Radosława Januszewskiego, dyrektora Gminnego Zespołu Oświatowego pana Jana Przybysza, przewodniczącego Rady Gminy pana Damiana Kożucha, pracowników szkoły, emerytowanych nauczycieli oraz uczniów.

Otrzęsiny gimnazjalistów

W środę 13 października, jak nakazuje tradycja, odbyły się w naszej szkole „Otrzęsiny” przygotowane przez uczniów klasy II gim., których w przygotowaniach wspierała pani Ewa. Pierwszoklasiści od dawna z drżeniem serca oczekiwali na to, co się wydarzy. Celem tej imprezy było przełamanie barier wśród uczniów klasy pierwszej, ich integracja i stworzenie poczucia akceptacji w szkole, budowanie pozytywnych relacji między nauczycielami i ich wychowankami, a przede wszystkim dobra zabawa. Otrzęsiny połączone  były z dyskoteką, na którą wstęp mieli wszyscy uczniowie.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Uczniowie, którzy w tym roku rozpoczęli naukę w klasie I szkoły podstawowej oraz w klasie I gimnazjum 8 października przeżywali ważną uroczystość- ślubowanie i pasowanie na uczniów Zespołu Szkół w Żalnie. W spotkaniu licznie uczestniczyli rodzice. Uroczystość rozpoczęła dyr. Hanna Klinger serdecznie witając zebrane grono, a w szczególności najmłodszych uczniów.

III Bieg Kasztelański

Tradycyjnie 30 września 2010 roku w Raciążu odybył się III Bieg Kasztelański. Naszą szkołę reprezentowało łącznie 27 uczniów, zarówno z gimnazjum, jak i szkoły podstawowej. Udało się zdobyć dwa medale: złoty za I miesjce w biegu na 1000m gimnazjalistów zdobył Michał Mrugowski, brązowy za III miejsce w biegu na 600m szkół podstawowych zdobył Łukasz Gierszewski. Ponadto na wyróżnienie zasłużyli: Igor Chmara (klasa I SP) - V miesjce, Dawid Straszewski (klasa II SP) - VI miejsce, Jagoda Tajl (klasa VI SP) - VI miejsce, Szymon Luptowski (klasa I gim) - VI miejsce. Wszystkim reprezentantom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

Trzy pierwsze miejsca naszych uczniów w Biegu Borowiaka !

    W pogodną sobotę 25 września  odbył się w Tucholi coroczny bieg przełajowy "Bieg Borowiaka". Nasza szkoła wystawiła liczną, 35-osobową, reprezentację. Sportowcy wystartowali we wszystkich kategoriach wiekowych. Uczniowie naszej szkoły wygrali biegi w trzech grupach: Dawid Straszewski w biegu klas II SP, Szymon Luptowski w kategorii klas I gimnazjum oraz czwarty rok z rzędu Michał Mrugowski, tym razem w kategorii klasy II gimnazjum!!!


Borowiacy w labiryntach wiedzy

 

W tym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w projekcie „Borowiacy w labiryntach wiedzy" w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX, Rozwój wykształcenie i kompetencji w regionach, Poddziałanie 9.1.2. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Liderem projektu został powiat tucholski w partnerstwie z wszystkimi gminami z terenu powiatu.

Wygenerowano w sekund: 0.02
53,875,305 unikalne wizyty