Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Informacje dniaDzisiaj jest
Czwartek 13 Sierpnia 2020
.

Imieniny obchodzą:
Diana, Hipolit, Poncjan, Gertruda, Elwira, Radosław
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 7 gości

Kalendarz

<< Sierpień 2020 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Spektakle profilaktyczne

Grupa uczniów klas "0"-3 szkoły podstawowej obejrzała spektakl "Z miłości do serduszka". Była to bajkowa lekcja prawdziwej wiedzy o zdrowiu i dobrej kondycji fizyczno-psychicznej człowieka. Dzieci poznały tajniki zdrowej diety, korzystnego wpływu zajęć sportowych i niepożądanych skutków wszelkich uzależnień na organizm człowieka. Aktorzy zaktywizowali małych widzów i czynnie włączyli w przebieg spektaklu. Dzieci złożyły deklarację, że od dzisiaj będą dbały o swoje małe serduszko.

Uczniowie klas 4-6 obejrzeli spektakl "Nie jesteś sam", w którym zaprezentowano problemy związane z przejściem dziecka na kolejny etap edukacyjny. Poruszono tematykę dojrzewania, problemów z grupą rówieśniczą a także zagrożeń uzależnieniami.

Klasy 1-3 gimnazjum zobaczyły natomiast "Bilet do raju" - spektakl szeroko poruszający kwestię współczesnych zagrożeń czyhających na młodzież w dzisiejszych czasach. W przedstawieniu pokazano jak ważna jest odpowiednia komunikacja pomiędzy dzieckiem i rodziną, jak trudne są relacje rówieśnicze, problem braku autorytetów, a przede wszystkim zagrożenia uzależnieniami. Spektakl zakończony został bardzo wartościowym wykładem aktora, który zachęcał do rozważnego postępowania w życiu, który uświadomił uczniom jakie są społeczne i zdrowotne skutki zażywania środków psychoaktywnych.

 

Zdjęcia - Anna Krzyżanowska

Wygenerowano w sekund: 0.02
16,955,277 unikalne wizyty