Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Office365

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Gazetki szkolne

Informacje dniaDzisiaj jest
Środa 22 Maja 2024
.

Imieniny obchodzą:
Helena, Wiesława, Julia, Ryta, Emilia, Roma
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 16 gości

Kalendarz

<< Maj 2024 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Spektakle profilaktyczne

Grupa uczniów klas "0"-3 szkoły podstawowej obejrzała spektakl "Z miłości do serduszka". Była to bajkowa lekcja prawdziwej wiedzy o zdrowiu i dobrej kondycji fizyczno-psychicznej człowieka. Dzieci poznały tajniki zdrowej diety, korzystnego wpływu zajęć sportowych i niepożądanych skutków wszelkich uzależnień na organizm człowieka. Aktorzy zaktywizowali małych widzów i czynnie włączyli w przebieg spektaklu. Dzieci złożyły deklarację, że od dzisiaj będą dbały o swoje małe serduszko.

Uczniowie klas 4-6 obejrzeli spektakl "Nie jesteś sam", w którym zaprezentowano problemy związane z przejściem dziecka na kolejny etap edukacyjny. Poruszono tematykę dojrzewania, problemów z grupą rówieśniczą a także zagrożeń uzależnieniami.

Klasy 1-3 gimnazjum zobaczyły natomiast "Bilet do raju" - spektakl szeroko poruszający kwestię współczesnych zagrożeń czyhających na młodzież w dzisiejszych czasach. W przedstawieniu pokazano jak ważna jest odpowiednia komunikacja pomiędzy dzieckiem i rodziną, jak trudne są relacje rówieśnicze, problem braku autorytetów, a przede wszystkim zagrożenia uzależnieniami. Spektakl zakończony został bardzo wartościowym wykładem aktora, który zachęcał do rozważnego postępowania w życiu, który uświadomił uczniom jakie są społeczne i zdrowotne skutki zażywania środków psychoaktywnych.

 

Zdjęcia - Anna Krzyżanowska

Wygenerowano w sekund: 0.01
48,724,248 unikalne wizyty