Nawigacja

Losowe zdjęcie



Przyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Office365

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Gazetki szkolne

Informacje dnia



Dzisiaj jest
Czwartek 14 Listopada 2024
.

Imieniny obchodzą:
Roger, Serafin, Emil, Emilia, Judyta, Agata, Laura




Pogoda na dziś:





W tej chwili naszą witrynę odwiedza 39 gości

Kalendarz

<< Styczeń 2043 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

Patron

... - Pamiętajcie, że i Wy jesteście z pokolenia orłów. Niech to będzie dla Was znakiem, programem i ukazaniem drogi ... "Wylęgajcie się wszyscy na ziemi polskiej, która jest gniazdem orłów" dla przyszłych pokoleń. W ramionach Jasnogórskiej Pani, Waszej najlepszej Matki i Królowej Polski, szybujcie wysoko ku przyszłości Ojczyzny i Kościoła.

Kardynał Stefan Wyszyński


O Kardynałe Stefanie Wyszyńskim ...

Kardynał Stefan Wyszyński urodzony 3 sierpnia 1901 r. w rodzinie szlacheckiej w miejscowości Zuzela nad Bugiem, na pograniczu Podlasia i Mazowsza, syn miejscowego organisty Stanisława i Julianny. Po ukończeniu gimazjum w Warszawie i Łomży wstąpił do Seminaruim Duchownego we Włocławku, gdzie 3 sierpnia 1924 roku został wyświęcony na kapłana. Po czterach latach studiów na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim na Wydziale Prawa Kanonicznego i Nauk Społecznych uzyskał stopień doktora na podstawie prac "Prawa kościoła do szkoły". Po studiach udał się w podróż naukową po krajach Europy Zachodniej. Po powrocie do kraju został profesorem nauk społecznych w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku. W okresie Powstania Warszawskiego ksiądz Wyszyński pełnił obowiązki kapelana grupy "Kampinos" AK działąjącej w Laskach i okolicy oraz szpitala powstańczego w Laskach. Oprócz obowiązków duszpasterskich zbierał rannych, towarzyszył przy operacjach, podtrzymywał na duchu dotkniętych skutkami wojny. Zaraz po zakończeniu działań wojennych ks. Wyszyński wrócił do Włocławka i zaczął organizować Seminarium Duchowne zniszczone w czasie wojny. W 1945 r. został rektorem Seminarium, podjął też obowiązki redaktora tygodnika diecezjalnego "Ład Boży", czynił starania o wznowienie czasopisma "Ateneum Kapłańskie". W 1946 r. Ojciec Święty Pius XII mianował księdza profesora Wyszyńskiego biskupem, ordynariuszem diecezji lubelskiej. Sakry biskupiej udzielił nominatowi na Jasnej Górze Prymas Polski August kardynał Hlond dnia 12 maja 1946 roku. Po jego śmierci 22 października 1948 ks. Biskup Wyszyński został wybrany Arcybiskupem Gniezna i Warszawy a także Prymasem Polski. W swoim liście duszpasterskim pisał wtedy: "Nie jestem ci ja ani politykiem, ani dyplomatą, nie jestem działaczem, ani reformatorem. Natomiast jestem ojcem waszym duchownym, pasterzem i biskupem dusz waszych, jestem apostołem Jezusa Chrystusa ... " 12 stycznia 1953 ks. Wyszyński został Kardunałem, osiem miesięcy później (25 IX 1953) Stefan kardynał Wyszyński został aresztowany i wywieziony z Warszawy. W latach sześdziesiątych Prymas Polski czynnie uczestniczył w pracach Soboru Watykańskiego II. Zmarł 28 maja 1981 r w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W 1986 roku rozpoczął się proces kanonizacyjny Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

herb


Nadanie szkole patrona imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego

8 września 2001 roku przeżywaliśmy szczególnie uroczyście nadanie naszej szkole imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą sprawowaną przez biskupa pelplińskiego Jana Bernarda Szlagę.

Przez cały rok szkolny 2000/2001 uczniowie przygotowywali się do tej uroczystości poprzez: wyszukiwanie i gromadzenie wiadomośći z życia patrona, przygotowywanie gazetek ściennych oraz specjalnego numeru gazetki szkolnej poświęconej patronowi, udziału w konkursach plastycznych, konkursie recytatorskim, wiedzy o patronie i Festiwalu Piosenki Religijnej.

 

"Człowiek ujawnia swoją osobowość po sposobie traktowania bliźnich"

"Najlepiej człowiek prosi, kiedy dziękuje"

"Prawdziwy postęp jest owocem zaślubin prawdy i miłości"

"Przez cierpienie pogłębia się miłość"

"Nigdy nie jest za wiele - dziękować!"

"To jest prawdziwa przyjaźń - osłaniać innych, nawet kosztem siebie"

Stefan Wyszyński

 

Wygenerowano w sekund: 0.02
57,309,332 unikalne wizyty