Nawigacja

Losowe zdjęciePrzyjazne strony

Gmina Kęsowo

Akcja PAJACYK

Szkoła bez przemocy

Interklasa

Dziecko w sieci

Nasza klasa

Kuratorium w Bydgoszczy

Statystyki

Dziennik Elektroniczny

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Office365

Strona logowania


Kliknij aby się zalogować


Gazetki szkolne

Informacje dniaDzisiaj jest
Wtorek 25 Czerwca 2024
.

Imieniny obchodzą:
Łucja, Wilhelm, Dorota, Witold
Pogoda na dziś:

W tej chwili naszą witrynę odwiedza 11 gości

Kalendarz

<< Lipiec 2023 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Projekt RNS

Projekt RNS

Szczegóły dotyczące projektu w zakładce Projekty zewnętrzne oraz po kliknięciu tutaj.

'

"ŚNIADANIE DAJE MOC"

6 listopada przystąpiliśmy do ogólnopolskiej próby bicia Rekordu Guinnessa - "Największa lekcja gotowania zdrowego sniadania - wiele lokalizacji". W tym roku szkoły połączyły siły aby pokazać światu, że w Polsce nauczyciele, rodzice a przede wszystkim uczniowie wiedzą, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia.

Celem akcji jest promowanie zdrowego żywienia oraz pobicie rekordu Guinnessa w największej lekcji gotowania zdrowego śniadania.

 

 

 

W całej Polsce akcja rozpoczęła się o godzinie 10.00. Zadaniem uczniów było przygotowanie trzech zdrowych posiłków. Nasze gotowanie rozpoczęliśmy od twarożków z warzywami, potem przygotowaliśmy kolorowe kanapki a na zakończenie piękne, zdrowe, kolorowe szaszłyki owocowe. Uczniowie połączeni byli w zespoły, nad każdym zespołem czuwali gotowi do pomocy rodzice i wychowawcy. Akcję obserwowali świadkowie - p. Janusz Sala i Wojciech Kociński oraz goście, którzy wcielili się w rolę stewardów -pani Julita Majnert i Wójt Gminy Kęsowo p. Radosław Januszewski. Po przygotowaniu posiłku uczniowie z apetytem zajadali kolorowe i smakowite "dzieła".  A na "deser" wszyscy uczestnicy naszego przedsięwzięcia obejrzeli przygotowany przez panią Julitę Majnert oraz młodych artystów popis umiejętności żonglerskich, akrobatycznych i cyrkowych. Dla naszych małych kucharzy był to niezwykle emocjonujący dzień. Wszyscy rozstawali się z wypiekami na twarzy, pełni radości i zdrowej energii.

Uczniowie, dyrektor szkoły, wychowawcy i koordynator projektu składają serdeczne podziękowania rodzicom oraz wszystkim życzliwym osobom, którzy wsparli przygotowania do organizacji akcji. 

Dziękujemy Panu Damianowi Kożuchowi ze Spółdzielczej Mleczarni SPOMLEK w Chojnicach oraz Państwu Wiesławie i Romanowi Miszewskim.

 

więcej zdjęć w galerii

Koordynator akcji: Anna Krzyżanowska

Wygenerowano w sekund: 0.01
50,182,177 unikalne wizyty